Liity jäseneksi Aliupseeriliittoon Tee muutosilmoitus jäsentietoihin

Mikkelin Aliupseerit ry

Yhdistys on jäseniä varten. Se edustaa ja valvoo heidän oikeudellisia, palkkauksellisia, ammatillisia, koulutuksellisia sekä sosiaalisia etujaan.

Mikkelin Aliupseerit ry on perustettu 6.3.2009. Perustamiskokous pidettiin Savon Sotilassoittokunnan harjoitustiloissa ja läsnä oli innostunut joukko aliupseereita. Aliupseeriliiton jäseneksi Mikkelin Aliupseerit ry hyväksyttiin 1.1.2010. Yhdistyksen kotipaikka on Mikkelin kaupunki.Yhdistyksessä on noin 40 jäsentä.

Yhdistyksen hallitus kokoontuu keskimäärin 4-6 kertaa vuodessa ja lisäksi yhdistyksen vuosikokous pidetään vuosittain tammi - toukokuussa.

Varsinaiset jäsenet palvelevat aliupseereina, siviileinä ja sopimussotilaina Maavoimien esikunnassa (MAAVE), Karjalan lennostossa (KARLSTO) ja Itä-Suomen johtamisjärjestelmäkeskuksessa (ISJJK).

HALLITUS vuonna 2016

 

Puheenjohtaja Marko Kilpinen, marko.kilpinen@gmail.com, p.0299 410 735  

Varapuheenjohtaja Jani Ratamäki, jani_ratamaki@hotmail.com

Sihteeri Atte Liikanen,atte.liikanen@hotmail.com

Jäsen Petri Ikonen, petri.j.ikonen@mil.fi

Jäsen Antti Hirvonen, hirantti@gmail.com

Jäsen Oskari Lepikko, oskari.lepikko@gmail.com

Jäsen Jani Sorjonen, janisorjonen@hotmail.com

Rahastonhoitaja Riku Rissanen, riku.rissanen@aliupseeriliitto.fi, 0299 410 732


LUOTTAMUSMIEHET

Mikkelin Aliupseerit ry:n alueella toimivat luottamusmiehet

MAAVE Harri Nyyla  harri.nyyla@aliupseeriliitto.fi, 0299 410 712

MAAVE (varalm) Marko Kilpinen marko.kilpinen@gmail.com , 0299 410 035

Maavoimien PUHA PLM  Riku Rissanen riku.rissanen@aliupseeriliitto.fi, 0299 410 732

 

TYÖSUOJELUVALTUUTETUT

MAAVE Marko Kilpinen, marko.kilpinen@gmail.com, 0299 410 035

MAAVE (1. vara) Atte Liikanen

MAAVE (2. vara) Harri Nyyla


YT-ELIMEN JÄSENET

Maavoimien YT-elin: Riku Rissanen, varalla Harri Nyyla

MAAVE:n YT-elin: Harri Nyyla, varalla Jani Ratamäki

ALIUPSEERILIITON HALLITUS

Harri Nyyla, varalla Pasi Jalonen (PE + alaiset laitokset)

 

Yhdistyksen sähköpostiosoite on mikkeli@aliupseeriliitto.fi


Tulosta
Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä